Shrnutí kariérních workshopů v LS 2024

Během letního semestru 2024 jsme pro studenty v Kariérním centru VŠE zorganizovali celkem 15 kariérních workshopů, které přispívaly k jejich rozvoji jak kariérnímu, tak osobnímu. Dvanáct akcí proběhlo v českém jazyce, tři v anglickém jazyce. Všechny workshopy byly uspořádány s profesionálními kariérovými poradci, zkušenými kouči, HR konzultanty a dalšími odborníky. Tito odborníci přinesli studentům cenné informace a náhledy na řešení problémů týkajících se jejich kariéry. Semestr byl věnován následujícím tématům:

• Pozitivní inteligence
  • Impact Game: Jak si vybrat kariéru s dopadem
  • Cesta k duševní pohodě: Zklidni hlavu a emoce pomocí těla a srdce
  • Životopis a motivační dopis, které zaujmou
  • Career planning (EN)
  • Interaktivní přednáška: Jak se připravit na pracovní pohovor a jak uspět při Assessment Center
  • Jak úspěšně najít brigádu nebo práci
  • CV and cover letter (EN)
  • Jak začít budovat a směřovat svou kariéru už během studia
  • Životopis a motivační dopis
  • Interactive lecture: How to prepare for a job interview and how to succeed in the Assessment Center (EN)
  • Záludné otázky na pohovoru a jak na ně odpovídat
  • Jak se vyhnout vyhoření: Řiď svůj život díky energii a rovnováze
  • Jak se domluvit se šéfem o generaci (nebo dvě) starším
  • Silné stránky: Jak je objevit, pojmenovat a prodat

Workshopy byly rozvrženy do celého semestru, nejvíce workshopů se uskutečnilo ve dnech konání veletrhu pracovních příležitostí ŠANCE, který se uskutečnil 16.-18. dubna 2024. Pět workshopů se uskutečnilo online a zbylých deset prezenčně na VŠE.

Snažíme se studentům poskytovat stále lepší služby, a proto od studentů sbíráme zpětnou vazbu ke každému uskutečněnému workshopu.

• „Přijde mi to jako skvělá příležitost k sebe zdokonalení pro studenty, je důležité umět se vyrovnat se stresem a náročnými životními situacemi. Očekávala jsem, že se dozvím metody ke zklidnění a mé očekávání se naplnilo.“ – Kariérní workshop: Cesta k duševní pohodě: Zklidni hlavu a emoce pomocí těla a srdce (20. 2. 2024)
  • Chcela som sa zlepšiť, posunúť, dozvedieť sa niečo viac o mojich slabých stránkach a to, ako na nich pracovať.“ – Kariérní workshop: Pozitivní inteligence (14. 2. 2024)
  • Líbily se mi praktické příklady a že přednášel někdo, kdo tuto práci opravdu dělal a předával poznatky z praxe.“ – Interaktivní kariérní přednáška: Jak se připravit na pracovní pohovor a uspět při Assessment Center (12. 3. 2024)
  • „Mám v pláne si nájsť brigádu na leto a potom nejaký part-time popri škole, no zatiaľ nemám žiadne pracovné skúsenosti a celkovo pre mňa proces zostavovania CVčka a motivačného listu predstavoval mierneho strašiaka (ako ich napísať tak, aby bol atraktívny napriek nedostatku pracovných skúseností), takže som bola rada za možnosť zúčastniť sa tohoto workshopu. Očakávala som v skratke vysvetlené základy a potom nejaké tipy a triky ako na to, poprípade odporúčania a príklady z praxe. (A to som aj dostala.)“ – Kariérní workshop: Životopis a motivační dopis (15. 4. 2024)
  • „Líbila se mi změna mého pohledu na CV – že to změnilo můj pohled na to jak CV má vypadat a dalo mi to hodně podnětů k zamyšlení se a úpravou několika informací. Nemusí to být jen v bodech a design ale stačí basic formát a více se rozepsat.“ – Kariérní workshop: Životopis a motivační dopis (15. 4. 2024)

Jsme rádi, že jsou pro studenty naše kariérní workshopy přínosné. Děkujeme za Vaši hojnou účast a také děkujeme za příjemnou spolupráci přednášejícím.

V tuto chvíli již pracujeme na přípravách kariérních workshopů na příští zimní semestr 2024/2025, které zveřejníme začátkem semestru na našich webových stránkách kc.vse.cz. Těšíme se zase brzy na viděnou na dalších kariérních akcích!