Shrnutí kariérních workshopů ZS 2023/2024

V průběhu zimního semestru 2023/2024 jsme pro studenty v Kariérním centru VŠE zorganizovali celkem 13 kariérních workshopů, které přispívaly k jejich rozvoji jak kariérnímu, tak osobnímu. Deset akcí proběhlo v českém jazyce, tři v anglickém jazyce. Všechny workshopy byly uspořádány ve spolupráci s profesionálními kariérovými poradci, zkušenými kouči, HR konzultanty a dalšími odborníky, kteří dokázali přinést studentům vhled do problematiky a způsoby jejich efektivního řešení. Semestr byl věnován následujícím tématům:

• Jak se připravit na pracovní pohovor, Assessment Center (2x)
  • Plánování kariéry (2x)
  • Prvák a druhák za tebou – řeš, kam míříš
  • How to write an attractive CV
  • Životopis a motivační dopis které zaujmou
  • Jak napsat CV a motivační dopis tak, aby Vás pozvali na pohovor
  • How to nail a job interview
  • How to create a personal brand (and why it’s important for your career)
  • Jak se domluvit s lidmi, kteří přemýšlí jinak
  • Jak zazářit na pohovoru
  • Jak zvládat stres a být víc v pohodě (nejen ve zkouškovém období)

Workshopy byly rozvrženy do celého semestru, nejvíce workshopů se uskutečnilo ve dnech konání veletrhu pracovních příležitostí ŠANCE, který se uskutečnil ve dnech 24.-26. 10. 2023. Sedm workshopů se uskutečnilo online, šest prezenčně na VŠE.

Snažíme se studentům poskytovat stále lepší služby, a proto od studentů sbíráme zpětnou vazbu ke každému uskutečněnému workshopu.

• „Zúčastnil jsem se pro načerpání praktických a užitečných znalostí, které se při ucházení o povolání rozhodně budou hodit. Líbila se mi přehledná prezentace s odborným výkladem a s poznatky z praxe.“ – Interaktivní přednáška: Jak se připravit na pracovní pohovor, Assessment Center (27. 9. 2023)
  • „Během letních prázdnin jsem si vyzkoušela hledání ‚práce v oboru‘ a došlo mi, že to je těžší, než jsem si původně myslela. Mám málo zkušeností z praxe, a to bych chtěla změnit. A proto mě tento workshop oslovil. Očekávala jsem od něj nakopnutí, které mi i přinesl. Líbila se mi přehledná prezentace, přednes lektorky a interaktivita, kterou podněcovala.“ – Kariérní workshop: Plánování kariéry (2. 10. 2023)
  • „Zúčastnila jsem se, protože sama vím, že moje životopisy a motivační dopisy nebyly dobré a na internetu jsem nenašla žádný zdroj, který by mi je pomohl vylepšit. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla o důležitých pasážích, o kterých jsem netušila, že se dávají do životopisu, ale měla jsem vždy pocit, že mi tam ty informace chybí (myslím tím hlavně magnetický úvod).“ – Kariérní workshop: Jak napsat CV a motivační dopis tak, aby Vás pozvali na pohovor (24. 10. 2023)
  • „Celkově se zajímám o komunikaci s lidmi a jejich chování, zároveň mě baví psychologie, a proto mě toto téma zaujalo. Neměla jsem přesnou představu, očekávala jsem dozvědět se něco nového ohledně komunikace, jak se i stalo:). Ocenila jsem, že jste nám nejprve vysvětlila chování jednotlivých typů osobností, celkově to bylo snadno pochopitelné a zároveň poutavé. A také jste byla moc milá a všem zodpovídala dotazy.“ – Kariérní workshop: Jak se domluvit s lidmi, kteří přemýšlí jinak (6. 11. 2023)
  • „Zúčastnila jsem se, abych lépe dokázala zvládat pohovory a nebyla překvapena otázkami. Vše, co jsme probrali, tak naplnilo mé očekávání. Líbilo se mi řešení otázek, co jsou pokládány při pohovorech a tipy, jak zapůsobit.“ – Kariérní workshop: Jak zazářit na pohovoru (9. 11. 2023)

Jsme rádi, že jsou pro studenty naše kariérní workshopy přínosné. Děkujeme za Vaši hojnou účast a také děkujeme za příjemnou spolupráci přednášejícím.

V tuto chvíli již pracujeme na přípravách kariérních workshopů na letní semestr 2023/2024, které zveřejníme začátkem semestru na našich webových stránkách kc.vse.cz. Těšíme se zase brzy na viděnou na dalších kariérních akcích!