10 motivačních knih pro osobní rozvoj

Knihy jsou jednou z možností, jak se rozvíjet nad rámec Vašeho studia. Tápete, jaké knihy si vybrat, aby Vám něco přinesly? Rádi bychom Vám doporučili 10 motivačních a seberozvojových knih, které Vás nepochybně pozitivně ovlivní a některé Vám možná i změní pohled na život.

1. Atomové návyky

Kniha plná jednoduchých triků pro efektivní využití času a zbavení se zlozvyků.

2. Myšlením k bohatství

Starší, ale velmi ovlivňující motivační kniha, obsahující myšlenky bohatých lidí, které Vás pomohou v životě správně nasměrovat.

3. Jak získávat přátele a působit na lidi

Kniha, díky níž se naučíte jednat s lidmi, zajistit si oblíbenost v kolektivu a mnoho dalších schopností a taktik, které se Vám budou hodit jak v pracovním, tak v osobním životě.

4. Bohatý táta, chudý táta

Tato kniha se zabývá především finanční gramotností, ale ne formou odborné literatury. Najdete v ní z velké části návyky a rady, které Vám pomohou k finanční svobodě.

5. Mnich, který prodal své Ferrari

Velmi slavné motivační dílo psané formou příběhu s autobiografickými prvky, které pojednává o tom, zda jsou pro nás některé materialistické věci skutečně tak důležité, a o tom, že i bohatí majetní lidé mohou být nešťastní.

6. Nástroje titánů

Návyky a rady velmi úspěšných a ambiciózních osobností, které jim pomohly dostat se tam, kde jsou.

7. Houževnatost

Popisuje, jakým způsobem pohlížet na své neúspěchy jako na motivaci a využít je ke svému prospěchu. Také autor mluví o tom, že talent není vše, co ovlivňuje lidský úspěch.

8. 7 návyků skutečně efektivních lidí

Popisuje, jak pracovat co možná nejúčinněji a neplýtvat svým časem a energií.

9. Nejbohatší muž v Babylóně

Čtivý příběh o pravé hodnotě peněz a způsobech, jak s nimi efektivně nakládat.

10. Cirkadiánní kód

Více edukativní ale neméně poutavá kniha o tom, jak dosáhnout fyzické a duševní pohody, jak dosáhnout kvalitního spánku, načasovat si své jídlo a vyladit pohybovou aktivitu, a tím jít efektivně naproti svému zdraví.